Súvisiaci zápas

ST. NICOLAUS Monarchs
MON JUNBears
52:7(32:7; 7:0; 6:0; 7:0)
ne 1. 10. 2023 14:00 @ STU Mladá Garda, ČAAF - 1. Dorostenecká liga U18, Základní část, 5. kolo

Súvisiace udalosť

10:30 hod stretnutie - príprava ihriska 14:00 hod začiatok zápasu - zápase zbalenie ihriska
nedeľa 1. 10. 2023 10:30 – 17:30
STU Mladá Garda - Atletický štadión

DOMINANCIA MONARCHS V SÚBOJI LÍDROV LIGY

I keď súboj prvého s druhým v tabuľke sľuboval napínavý futbalový zážitok, realita priniesla jasné prevahu domácich.

I keď súboj prvého s druhým v tabuľke sľuboval napínavý futbalový zážitok, realita priniesla jasné prevahu domácich. Monarchs na vlastnom ihrisku doslova návalom zaútočili na Bears a už v prvej štvrtine si vybudovali rozhodujúci náskok. Produktívny útok Monarchs sa prejavil aj voči obrane z Brna. Tri touchdowny quarterbacka Martina Melicha boli doplnené o ďalšie body v podaní Patrika Tomana a Jakuba Horniaka, ktorí pridali ďalšie touchdowny po zemi. Monarchs tak v prvej štvrtine vybudovali náskok 32:7. O jediný touchdown Bears sa postaral Daniel Kočí po prihrávke Ondřeja Skoupého.

Monarchs si v priebehu zvyšku stretnutia ešte vylepšili skóre na konečných 52:7 a v tabuľke si upevnili svoje prvé miesto s bilanciou 4-0. Bears sa po prehre posunuli na tretie miesto, tesne za Black Panthers.

Monarchs ukázali svoju silu a schopnosť dominovať na ihrisku, kde zodpovedne využili všetky svoje príležitosti. Ich kombinovaný útok, ktorý dokázal prelomiť obranu súpera, a pevná obrana, ktorá súperovi nedovolila rozvinúť hru, priniesli plody a umožnili im udržať si neporaziteľnosť v tejto sezóne.

Naopak, Bears budú musieť analyzovať, čo v ich hre zlyhalo a ako sa dá v budúcich zápasoch zlepšiť, aby nedošlo k ďalším takýmto vysokým prehrám. Je dôležité, aby sa z tejto skúsenosti poučili a zamerali sa na ďalších súperov, ktorí ich na ceste za úspechom ešte čakajú.

V ďalšom kole nás určite čakajú ďalšie vzrušujúce momenty a bude zaujímavé sledovať, ako sa dynamika tabuľky a taktika tímov vyvíja v priebehu sezóny.