MONARCHS SI VÝHROU NAD MAMMOTHS UDRŽALI ŠANCU NA SEMIFINÁLE

Nedeľný zápas medzi ST. NICOLAUS Monarchs a Přerov Mammoths sa uskutočnil v nedeľu 11. júna 2023 v hlavnom meste Slovenska na Mladej Garde.

Začiatok zápasu poznačil hustý dážď, čo predpovedalo iba behovú hru, čo sa aj potvrdilo, pretože prvá štvrtina bola iba o behovej hre oboch tímov. Útoky oboch tímov sa neustále striedali na ihrisku a v prvej štvrtine sa nepodarilo skórovať ani jednému tímu. V prvej štvrtine sme videli aj prerušenie hry na 20 minút kvôli nebezpečenstvu úderu bleskov.

V druhej štvrtine sa počasie umúdrilo a to otvorilo aj hru vzduchom. Avšak väčšinu času sa oba tímy striedali na lopte. V 4:48 využili svoju šancu Monarchs a podarilo sa im skórovať vzduchom – Jakob Lukáč, PAT neúspešné. V závere zápasu mohli Mammoths odpovedať, ale dlhý 53 yardový field goal bol neúspešný, kde lopta sa odrazila od tyčky bránky. Následne sa dostali na loptu Monarchs, ktorý sa dlhou prihrávkou vzduchom na J. Lukáča dostali tesne pred súperovu endzone, ale nepodarilo sa im skórovať, pretože vypršal im čas.

Do druhého polčasu sa tímy vrátili so zápalom a hra sa prelievala zľava doprava. A na potešenie fanúšikov Bratislavy si v čase 11:07 pripísali domáci druhý touchdown prihrávkou vzduchom na Juraja Sanitru, ktorý sa objavil za chrbtami všetkých hráčov Mammoths. Do konca štvrtina sa už nič neudialo a skóre zostalo nezmenené.

Do štvrtej štvrtiny Mammoths vyrazili s nasadením, kde hráči z defenzívy vypomáhali na pozíciách v ofenzíve Mammoths a začali viac riskovať. To malo za následok interception, čo okamžite ofenzíva Monarchs potrestala už v 10:35, tentokrát úspešným field goalom P. Braunera. Po ďalšej strate lopty Mammoths sa znova dostali na loptu Monarchs, ktorý v 7:49 znova skórovali, tentokrát behovou hrou ich americkej posily Brett Cox. Koniec zápasu si Monarchs neustrážili a Mammoths sa podarilo 4 minúty do konca skórovať dlhou prihrávkou vzduchom, čo sa im podarilo aj potvrdiť za 2 body.

Do konca zápasu sa už následne nič neudialo a Monarchs si tak v odvetnom zápase berú cennú výhru, ktorá im zabezpečila miestenku v nadchádzajúcej ČAAF sezóne a možnosť zabojovať o playoff, ktoré sa uskutoční už tento týždeň v nedeľu, 18. júna 2023 na domácom štadióne Nitra Knights.